Protibělošské kampaně anglikánské církve

Arciděkanka anglikánské církve otevřeně vyzývá k boji proti bělochům. Miranda Threlfall-Holmes, arciděkanka z Liverpoolu, se na sociální síti X pochlubila: „Loni na podzim jsem byla na konferenci o bělošství. Bylo to velmi dobré, velmi zajímavé a uvědomila jsem si, že bělošství je pro rasu totéž co patriarchát pro pohlaví.“

Threlfall-Holmes, která je běloška, dodala: „Takže ano, pojďme podporovat antibělošství a rozbijme patriarchát. To není zaměřeno proti bělochům ani proti mužům, to je proti útlaku.“

Antibělošství není zaměřeno proti bělochům? Co to tedy je?

Když ji deník The Telegraph požádal o vysvětlení, Threlfall-Holmes prohlásila, že „Přispívala do debaty o pohledu na svět, v níž se ‚bělošství‘ nevztahuje na barvu pleti jako takovou, ale na způsob pohledu na svět, kdy je běloch považován za ‚normálního‘ a vše ostatní je považováno za odlišné nebo méněcenné.“

Miranda Threlfall-Holmes - Arcibiskupka
Miranda Threlfall-Holmes – Arcibiskupka

Deník Telegraph poznamenal, že cílem konference bylo „povzbudit bělošské účastníky k dalším krokům, jak čelit vlastnímu bělošství a jak řešit institucionální rasismus v anglikánských církvích a provinciích“.

Anglikánská církev byla v poslední době silně kritizována za to, že se k podobným zvrácenostem přiklání. Církev nedávno oznámila, že najme pracovníka pro „dekonstrukci bělošství“, který bude součástí „oddělení rasové spravedlnosti“ zřizovaného birminghamskou diecézí. V roce 2021 Anglikánská církev oznámila, že zavádí kvóty pro černošské a etnické duchovní, aby připravila půdu pro „antirasistické školení“ v církvi, a také „kontextualizaci církevních soch, které mohou způsobit pohoršení“.

Anglikánská církev je natolik zamořena woke ideologií, že zvažuje vypuštění výrazu „Otče náš“ ze začátku modlitby Otče náš a nařizuje duchovním, aby nepoužívali mužská zájmena, když mluví o Bohu. Některé kostely zašly tak daleko, že z vánočních koled vymazaly zmínky o Narození Páně a Ježíši a nahradily je oslavou homosexuality.

V červenci loňského roku anglikánská církev odmítla definovat, co je to žena, s tím, že ve svých knihách žádnou definici nemá. V loňském roce byl také oficiálně pokárán jeden vikář za to, že na adresu nově jmenovaného transgenderového arciděkana poznamenal, že je to „z biologického hlediska chlap“.

Zdroj: Modernity News

Petiprdelni-Opice-logo

Diskuze

Přejít nahoru