Levicově progresivní San Francisco zvažuje návrh na odškodnění ve výši 5 milionů dolarů (110 – 120 milionů Kč) pro každého černocha, jakožto formu „odškodnění“ za dobu otroctví. Zasedání dozorčí rady města bude navzdory odporu tento návrh projednávat. S tímto bláznivým nápadem přišel poradní výbor pro odškodnění Afroameričanů, kterému předsedá muž se jménem Shamann Walton.

Mezi více než 100 doporučeními jsou například:
- nabídky grantů na nákup a údržbu domů;
- osvobození černošských podniků od placení daní;
- zaručený příjem 97 000 dolarů ročně po dobu 250 let;
- domy v San Francisku za pouhý 1 dolar pro černošskou rodinu;
Dozorčí rada může hlasovat o přijetí všech, žádných nebo jen některých doporučení výboru, a dokonce je i změnit.
V San Francisku žije odhadem 50 000 černochů, ale není jasné, kdo z nich by měl nárok na odškodnění. Podle návrhu plánu výboru na odškodnění musí být osobě alespoň 18 let a musí být nejméně 10 let ve veřejných dokumentech označována jako „černoch/afroameričan“. Oprávněné osoby musí také splňovat dvě z osmi dalších kritérií, například žít v San Francisku v určitém časovém období nebo pocházet z rodiny někoho, kdo byl ve vězení kvůli policejní válce proti drogám. Několik členů rady vyjádřilo obavy z toho, jak by velké paušální platby ovlivnily rozpočet města, které se již nyní potýká s obrovským deficitem odhadovaným na 728 milionů dolarů (více než 16 miliard Kč).

San Francisco přitom nikdy nepovolilo otroctví a Kalifornie vstoupila do Unie v roce 1850 jako svobodný stát. Odpůrci reparací logicky tvrdí, že nedává smysl, aby lidé, kteří nikdy nevlastnili otroky, dávali peníze lidem, kteří nikdy zotročeni nebyli. Zastánci reparací však namítají, že černoši i po zrušení otroctví nadále čelili systémové diskriminaci ve formě „segregace, nadřazenosti bělochů a systematického útlaku a vyloučení černochů“. Paušální platba by údajně vynahradila „desetiletí trvající újmu, kterou černoši zažili, a napravila by ekonomické ztráty a ztráty příležitostí, které černošští obyvatelé San Franciska kolektivně utrpěli.“
John Dennis, šéf opoziční Republikánské strany v San Francisku, označil paušální platby za neskutečné. „Tato konverzace, kterou v San Francisku vedeme, je naprosto neseriózní. Jen nadhodili nějaké číslo, žádnou analýzu,“ řekl agentuře Associated Press. „Je to komické a zdá se, že San Francisco je jediné město, kde by to mohlo projít.“
Návrh se objevil několik měsíců poté, co kalifornský guvernér za socialistickou Demokratickou stranu Gavin Newsom vytvořil celostátní pracovní skupinu pro odškodnění, která v současné době zvažuje návrh na vyplacení necelých 360 000 dolarů na osobu pro přibližně 1,8 milionu černošských Kaliforňanů, jejichž předek měl být v USA kdysi zotročen.
Realizace tohoto nápadu by přišla daňové poplatníky v Kalifornii na přibližně 640 miliard dolarů (nějakých 14 bilionů korun). Není jasné, jak by Kalifornie tak rozsáhlý projekt zaplatila. Stát se v současné době potýká s rozpočtovým deficitem ve výši desítek miliard dolarů.

Pořádně pod kotel reparací přiložil černošský profesor Dukeovy univerzity William Darity, který požaduje program odškodnění pro všechny černošské Američany ve výši 14 bilionů dolarů (což je cca 308 bilionů korun – to odpovídá cca 180 státním rozpočtům České republiky).
Na otázku, odkud by se ty peníze vzaly Darity odpověděl: „Peníze by zaplatila federální vláda. Stejným způsobem, jakým federální vláda pokryla výdaje spojené s velkou recesí a také nejnověji s hospodářským poklesem spojeným s pandemií.“
Zdroj: Fox News

Komentář Pětiprdelní Opice: Vypadá to, že se levicový program „pozitivní diskriminace“ začíná vyplácet. Na amerických univerzitách řádí ekonomičtí analfabeti a ještě k tomu získávají profesůry. Pětiprdelní Opice předpovídá, že Kalifornie bude první federální stát USA, který na sebe vyhlásí bankrot v důsledku fantasmagorického progresivně-levičáckého řádění.
Ta černá netáhla si vždycky najdou způsob, jak podojit stát.